Lygių galimybių plėtros centras

Baigėsi projektas sujungęs meną ir aktyvizmą

Ruduo mums buvo tikras projektų šienavimo metas. Metas atsiskaityti. Metas įvertinti, kas sukurta.

Nuolat ieškojome naujų būdų kalbėti apie lyčių lygybę. Gerai, kad esame ne vieni. Šalia mūsų, aplink mus menininkai irgi kelia klausimus apie visuomenės tvarką. Jie sujungia kūrybą su aktyvizmu ir protestu.

Kartu su partneriais, užsibrėžėme tikslą surinkti į vieną vietą tokius pašėlusius kūrybininkus iš skirtingų šalių. Pavasarį jie mezgė pažinčių tinklus Rygoje, #Artgora forume. O iš viso to gimė puikus leidinys, pristatantis jų meno projektus, kilibančiųs lygybės temą bei 7 REAL TALK video reportažai. Su visu šiuo turtu susipažinkite čia.

Projekto partneriai: Nacionalinis pasaulio kultūrų muziejus (Švedija), Tartu universitetas (Estija), Rygos technikos universitetas (Latvija), SocLab Fondas (Lenkija), Taso Fondas (Gruzija), Poruch (Ukraina), European Alternatives (Vokietija).

Svajojame nepamesti bendradarbiavimo su menininkais idėjos ir… naujų metų tikslai ne tik skatinti juos imtis visuomenei jautrių,su lyčių lygybe susijusių temų, bet ir padėti pavargusiems aktyvistams atsigauti užsiimant kūrybine veikla.

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku