Lygių galimybių plėtros centras

Jungtinių tautų komitetas svarstys Lietuvos ataskaitą

2015 m. lapkričio 27 d. Jungtinių tautų komitetas (Komitetas) svarstys Lietuvos valstybės ataskaitą ir vertins padarytą pažangą, įgyvendinant Jungtinių tautų konvenciją dėl rasinės diskriminacijos panaikinimo.

Lietuvos nevyriausybinės organizacijos – Lietuvos Žmogaus teisių centras, Lygių galimybių centras ir Romų bendruomenės centras – pateikė alternatyvią ataskaitą, kurioje kritiškai įvertino 2011 metų Komiteto pateiktų rekomendacijų, įgyvendinant Konvencijos dėl Rasinės diskriminacijos panaikinimo (CERD) nuostatas, vykdymą. Lietuvos NVO teigiamai vertina valstybės pastangas tobulinti įstatyminę bazę ir bendradarbiauti su pilietinėmis organizacijomis. Nepaisant teigiamų aspektų, atkreiptinas dėmesys, kad dauguma CERD rekomendacijų nebuvo įgyvendinta per 2011-2015 ataskaitinį periodą, todėl jų aktualumas išlieka, ypatingai keičiantis geopolitinei situacijai ir pabėgėlių krizės Europoje kontekste. Lietuvos NVO pateiktoje Alternatyvioje ataskaitoje aptartos esminės diskriminacijos dėl rasės problemos ir apibendrinti pagrindiniai iššūkiai valstybei dabartiniame kontekste.

Komiteto  ir Lietuvos Vyriausybės delegacijos susitikimai vyks nuo 11.00 iki 14.00 ir nuo 16.00 iki 19.00 Ženevoje. Tiesioginę transliaciją galima stebėti čia.

Daugiau informacijos ir pateiktos ataskaitos

Tiesioginė transliacija

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku