Lygių galimybių plėtros centras

Žygis prieš smurtą

Šiandien kartu su aktyviomis visuomenininkėmis ir moterimis politikėmis kvietėme neabejingus smurtui prieš moteris jungtis einant simbolinius 16 kilometrų Lietuvos sostinės gatvėmis.

Žygis prieš smurtą, už saugias moteris, namus ir visuomenę startavo nuo Vilniaus Santuokų rūmų. Prie žygio prisijungė apie septyniasdešimt žygeivių, palaikančių siekį didinti visuomenės nepakantumą smurtui prieš moteris.

Daugiau kaip 20 metų nuo lapkričio 25 iki gruodžio 10 dienos pasaulyje vykdoma 16-os pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų kampanija. Ja siekiama atkreipti dėmesį į plačiai paplitusią problemą ir didinti visuomenės nepakantumą smurtui prieš moteris.

„Namai vis dar išlieka pačia nesaugiausia vieta moterims ir vaikams. 12 proc. visų policijos iškvietimų Lietuvoje yra dėl smurto artimoje aplinkoje. Smurtas Lietuvos visuomenei kasmet kainuoja pusantro milijardo eurų,“ – teigė Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė.

Daugiau informacijos Facebook renginyje.

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku