Lygių galimybių plėtros centras

Konferencija „Moterų vaidmens demokratiniuose procesuose stiprinimas“

Spalio 8–9 dienomis Lygių galimybių plėtros centras, kartu su Rytų Europos studijų centru, LR Užsienio reikalų ministerija, Šiaurės ministrų tarybos biuru, Tarptautinio respublikonų instituto Moterų demokratijos tinklu (JAV), Vilniaus universiteto Lyčių studijų centru, Demokratijos bendrijos darbo grupe moterų ir demokratijos klausimais bei Švedijos Tarptautiniu liberalų centru organizavo konferenciją „Moterų vaidmens demokratiniuose procesuose stiprinimas: iššūkiai po 2015 metų“ („Empowering women in development: challenges beyond 2015“).

Konferencijoje buvo siekiama stiprinti ir plėsti partnerystę užtikrinant kokybišką lyčių lygybės klausimų įtraukimą į Tūkstantmečio vystymosi tikslų (TVT) darbotvarkę po 2015-ųjų. Taip pat buvo diskutuojama apie lyčių lygybę vystymesi, universalių žmogaus ir socialinių teisių suteikimą moterims, jų ekonominį įgalinimą, lyderystę ir dalyvavimą taikos bei saugumo klausimų sprendime.

Trijų dienų trukmės konferencijoje buvo akcentuojamos moterų vaidmens bei padėties problemos politikos, ekonomikos ir globalios plėtros srityse. Konferencijoje sveikinimo žodį tarė LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, atidarymo kalbą sakė profesorė ir 2014 m. Ukrainos prezidento rinkimų kandidatė Olha Bohomolets. Pranešimus moterų įgalinimo temomis skaitė tokie specialistai kaip Maria Lessner, Demokratijų bendrijos generalinė sekretorė, Vered Per Swid, Izraelio Moterų padėties pažangos institucijos generalinė direktorė, Genoveva Tisheva, Nobelio taikos premijos nominantė ir Bulgarijos lyčių tyrimo fondo direktorė, Annete Yong, Prancūzijos televizijos kanalo France Medias Monde žurnalistė, Samia Melki Fessi, Tuniso Socialdemokratų partijos lyderė, Noura al-Ameer, Sirijos Nacionalinės revoliucijos ir opozicijos koalicijos viceprezidentė ir Sameena Imtiaz, Afganistano Švietimo ir vystymosi fondo vykdomoji direktorė.

Akimirkas iš renginio galite peržiūrėti žemiau arba čia. Eduardo Bareikos fotografijos.

Daugiau naujienų
Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Nuotraukose Eglė Laurinaitytė. Fotografavo Joe Wood.
Stereotipus apie negalią keičianti tauragiškė Eglė: „Jei nesvajotume – negyventume“

Rinkiminių agitacijų šurmulyje į tauragiškius iš didžiulio stendo pažvelgė ir Eglė Laurinaitytė. Ši reklama nekviečia nei pirkti, nei balsuoti. Ji ragina drąsiai kalbėti apie skirtingas patirtis žmonių, kuriuos sutinki gatvėje, einančius tiltu ar parduotuvėje.

Bendradarbiavimas
Kreipimasis į kandidates(-us) į savivaldybių meres(-us)

Artėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių rinkimams, mes kartu su Lietuvos moterų lobistinę organizacija (LMLO) kreipiamės į kandidatus/es, akcentuodamos su moterų ir vyrų nelygybe susijusias problemas, kurių sprendimas savivaldos lygiu pagerintų savivaldybių gyventojų gerovę.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku