Lygių galimybių plėtros centras

Konferencijoje – dėmesys moterų teisėms

Šiandien Vilniuje prasideda dviejų dienų trukmės tarptautinė konferencija „Moterys vystomajame bendradarbiavime: iššūkiai po 2015-ųjų“, kurią Užsienio reikalų ministerija ir Rytų Europos studijų centras organizuoja bendradarbiaujant su Demokratijų bendrijos moterų ir demokratijos darbo grupe, Lygių galimybių plėtros centru ir kitomis užsienio ir Lietuvos nevyriausybinėmis organizacijomi. Renginį globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konferencijoje bus aptariami tokie aktualūs su moterų diskriminacija susiję klausimai, kaip nepakankamas moterų politinis ir ekonominis aktyvumas, ribotas dalyvavimas demokratiniuose procesuose, smurtas prieš moteris, bus diskutuojama socialinių medijų svarbos bei galimybių po 2015-ųjų temomis.

Į kvietimą dalyvauti konferencijoje atsiliepė geriausi šių klausimų ekspertai ir ekspertės iš Baltijos ir Šiaurės, ES Rytų partnerystės ir Viduržemio jūros, Artimųjų Rytų valstybių. Renginio organizatoriai tikisi, kad jo metu bus keičiamasi unikaliomis patirtimis ir sėkmingiausiais problemų sprendimo pavyzdžiais, bus kuriamos gairės tolesnėms iniciatyvoms tokiu būdu bent iš dalies prisidedant prie šios globalios – moterų teisių užtikrinimo – problemos sprendimo.

Moterų teisių ir lyčių lygybės tema yra ilgalaikis Lietuvos užsienio politikos prioritetas, deramai atspindėtas 2009-2013 m. Lietuvos pirmininkavimo ESBO, Demokratijų bendrijai, NB8 bei ES Tarybai programose.

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku