Lygių galimybių plėtros centras

Metinis Anna Lindh Fondo Lietuvos tinklo narių susitikimas

Vakar Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje įvyko metinis Anna Lindh Fondo Lietuvos tinklo (toliau – ALF-LT) narių susitikimas. Jame dalyavo ir mūsų centro komandos narė, Greta Kraujalytė. Ne vienerius metus esame ALF-LT tinklo nariai, tad džiugu prisidėti iš naujo formuojant jo kryptį kartu.

Iliustratyvus susitikimo pavadinimas – „Be mūsų nebus mūsų“ rodo, kad ALF-LT kaip niekada pasirįžęs įkvėpti narius siekti bendrų tikslų kartu. O net 31 tinklo nario dalyvavimas įnešė įvairiapusės patirties ir idėjų tikslams virsti planais ir galiausiai veiksmais.

Susitikimo metu ALF-LT vadovė, Rolanda Šliažienė-West, pristatė organizacijos dabartinę situaciją, vykdomus projektus ir šio susitikimo viziją.

Po to sekė Inos Kiseliovos-El Marassy paskaita: „Humanitarinės XXI a. krizės: ar galiu aš ką (pa)keisti?“. Paskaitos metu gvildenome klausimą, į kokį humanitarinio sąmoningumo lygmenį mus pakylėjo kaimynystėje vykstantis karas. Pasaulyje vyksta dešimtys genocidų, kas keturias sekundes iš bado miršta vienas žmogus, masiškai žalojamos moterys ir mergaitės… mėginome pasvarstyti, ar jau gebame mąstyti globaliai ir ką galime (pa)keisti?

Pagridinė šio susitikimo veikla – „Pasaulio kavinė“, kurios metu stengėmės išsiaiškinti kokį tinklą mes kuriame ir kokiomis vertybėmis jį puoselėjime. Šeši stalai su šešiais klausimais: dalyviai judėjo laisvai kaskart rinkdamiesi kitą klausimą. Kiekviena (-as) gavome prisiliesti prie visų klausimų:

1.      ALF-LT vertybės. Kas svarbiausia mūsų partnerystei? Kokių ekspertų tinkle turime? Kodėl žmonės turėtų jungtis prie mūsų? Kaip matom ateinančias kartas ir ko joms linkime?
2.      Mūsų bendri prioritetai ir koncepcija. Kuo galime būti naudingi visuomenei ir vieni kitiems? Kokių veiksmų imamės?
3.      Mūsų matomumas. Ką galime dėl to padaryti? Kaip viešiname? Ryšiai su žurnalistais, TV, media? Kaip save pristatome? Kur galėtų atsirasti informacija apie mus?
4.      Renginiai (bendri ir atskirai organizacijų), temos, kuriomis norisi diskutuoti. Kaip mus pasieks informacija apie kitų organizacijų renginius?
5.      Trys norai, jei pagaučiau auksinę žuvelę…
6.      Pasiūlymai, kaip suaktyvinti tinklo veiklą, ir kt. Ko norėčiau ir kaip aš pats galiu prisidėti?

Susitikimą baigėmė naujos ALF-LT tarybos išrinkimu. Jos narėmis tapo: Jurgita Vilmantė Jazbutytė, Auksė Kapočiūtė Vaitkuvienė, Veslava Skusėnienė, Loreta Kaltauskienė ir Akvilė Kubrečenkaitė.

Daugiau naujienų
Untitled-design-1
VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą.

Untitled-design-10
VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku