Lygių galimybių plėtros centras

Švietimo ministerija raginama vadovautis mokslu

Grupė protestuotojų ragino Švietimo ir mokslo ministeriją priimti mokslu grįstą lytiškumo ugdymą programą. Rankose laikydami elektros lemputes, protestuotojai kvietė vadovautis mokslo šviesa, o ne religinėmis dogmomis.

„Protesto akcija siekiame priminti ministerijos atsakomybę parengti mokslinius standartus atitinkančią programą, remtis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, o ne bažnyčios dogmatiškomis, šiuolaikinių standartų neatitinkančiomis praktikomis, kuriomis remtasi iki šiol“, – sako viena iš protesto akcijos organizatorių Simona Gaidytė iš Lietuvos žmogaus teisių centro.

Akcija surengta į ministeriją renkantis darbo grupės nariams, kurie šiandien turėtų parengti galutinę Sveikatos bei lytiškumo ir rengimo šeimai programą ir perduoti ją ministrei Audronei Pitrėnienei, kuri ją patvirtins arba atmes.

Apie dvidešimt akcijos dalyvių laikė į orą iškėlę elektros lemputes bei vienas po kito apsisukdami iš ant nugarų prikabintų užrašų suformavo savo palinkėjimą darbo grupės nariams – „Mokslas lai apšviečia lytinį ugdymą Lietuvoje“.

„Akciją surengėme, nes programoje vengiama skirti dėmesio kai kuriems lytiškumo aspektams, pavyzdžiui kontracepcijai, sveikatos dalyje nėra beveik jokios Lietuvai itin reikalingos prevencijos dėl psichikos sutrikimų, savižudybių. Negalvojama apie kokybišką ir veiksmingą programos įgyvendinima: nėra aiškių reikalavimų specialistams, kurie ją įgyvendins, nenumatytas minimalus skiriamų pamokų skaičius kasmet“, – teigė Lietuvos psichologijos studentų asociacijos atstovė Jūratė Laukytė.

Jau anksčiau žmogaus teises ginančios organizacijos kritikavo programos rengėjus dėl šeimos siejimo su santuoka, kuri, anot jų, pristatoma kaip tinkamiausia šeimos forma, negatyvaus požiūrio į apsaugos nuo lytiškai plintančių infekcijų priemones, ankstyvų gimdymų prevenciją.

Statistikos departamento duomenimis, 2014 m. iš tūkstančio 15-19 m. merginų gimdė 13,3. Pagal šį rodiklį Lietuva yra aštunta nuo galo Europos Sąjungoje ir du kartus lenkia tokias šalis kaip Danija, Olandija ar Prancūzija.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenis, 2014 m. pusė lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrėtusių žmonių – jaunimas iki 29 m.

Akcijoje taip pat dalyvavo Lietuvos mokinių parlamento, Vilniaus universiteto studentų atstovybės programos „Be etikečių“, Lietuvos liberalaus jaunimo, Lygių galimybių plėtros centro, asociacijos „In corpore“, „Psichikos sveikatos perspektyvų“, Tolerantiško Jaunimo Asociacijos atstovai.

http://manoteises.lt/straipsnis/svietimo-ministerija-raginama-vadovautis-mokslu/

Daugiau naujienų
LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Asociatyvi iliustracija
Feminizmas tampa prieinamu

Pirmą kartą Lietuvoje platinamas feministinis diskursas, kuris pritaikytas plačiajai auditorijai. Pristatome jums naują leidinių ciklą - Feministinį gidą!

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku