Lygių galimybių plėtros centras

VEIKIAM! Smurto lyties pagrindu prevencijos programa

Projekto laikotarpis: 2024 m. balandžio mėn. – 2027 m. kovo mėn.

Projekto tikslas: Stiprinti mažų ir regioninių NVO gebėjimus, vykdant prevenciją prieš smurtą lyties pagrindu. Palaikyti NVO, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tokiose srityse kaip smurto prevencija, nukentėjusiųjų apsauga ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

APIE PROGRAMĄ VEIKIAM!

Programos VEIKIAM! tikslas yra sumažinti smurto lyties pagrindu apraiškas mūsų visuomenėje, sutelkiant ir įgalinant šioje temoje veikti įvairias nevyriausybines organizacijas. Programos metu bus stiprinami bendrieji organizacijų gebėjimai bei skatinama veikti kartu ieškant sprendimų. Organizacijos dalyvaus mentorystės programoje ir galės gauti finansavimą advokacijos projektams. Programa VEIKIAM! vykdoma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.  

Programą VEIKIAM! parengė ir įgyvendina VšĮ „Atviros Lietuvos fondas“, VšĮ „Lygių galimybių plėtros centras”, taip pat Centras Marta Latvijoje ir Moterų paramos ir informacijos centras Estijoje. Programa finansuojama Europos Komisijos DAPHNE programos lėšomis. 2024-2027 metais jai bus skirta 2,9 mln. eurų. 

KODĖL SMURTAS LYTIES PAGRINDU YRA VISŲ REIKALAS?

Viena iš trijų moterų pasaulyje susidūrė ar susidurs su partnerio smurtu, rodo Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenys. Lietuvoje iš visų užregistruotų smurto artimoje aplinkoje atvejų, 90 proc. smurtautojų buvo vyrai, o 80 proc. aukų moterys. Tai rodo, kad smurtas artimoje aplinkoje yra smurtas lyties pagrindu. Smurtas prieš moteris vis dar yra rimta problema visoje Europos Sąjungoje, ir ypač – Lietuvoje. Kol kas Lietuvoje nėra sisteminio požiūrio į smurto lyties pagrindu apraiškas ir jų prevenciją. Tokį sisteminį požiūrį sprendžiant smurto lyties pagrindu klausimą ir siūlo vadinamoji Stambulo konvencija.

Viena iš svarbių grandžių, kovojant su smurtu lyties pagrindu yra pilietinė visuomenė. Nevyriausybinės organizacijos čia atlieka svarbų vaidmenį. Jos ne tik dirba tiesiogiai su smurtą patyrusiomis moterimis ar smurtaujančiais vyrais, teikia pagalbą, bet gali reikšmingai prisidėti prie pačios prevencijos, lyties aspektą integruoti ir dirbdamos su savo tikslinėmis grupėmis.

ATVIRI KVIETIMAI DALYVAUTI PROGRAMOJE

Šioje skiltyje bus skelbiami visi atviri kvietimai nevyriausybinėms organizacijoms dalyvauti programoje ir programos dokumentai. Kviečiame sekti informaciją.

KUO IŠSKIRTINĖ PROGRAMA VEIKIAM?

Pirma, organizacijos dalyvaus mentorystės programoje, kuri bus skirta tiek organizacijos bendrųjų gebėjimų stiprinimui, tiek smurto lyties pagrindu temai.

Antra, šioje programoje dalyvaujančios organizacijos galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą savo projektams įgyvendinti. Gauti finansavimą organizacijos galės dviem būdais a) dalyvauti mentorystės programoje ir ją baigus teikti paraiškas b) teikti paraiškas pagal atvirus kvietimus, skirtus advokacinėms veikloms.

Daugiau naujienų
Untitled-design-1
VEIKIAM! Gebėjimų stiprinimo ir finansavimo programos pristatymas 

Birželio 12 d., trečiadienį, 13 val., kviečiame į nuotolinį programos VEIKIAM! pristatymą.

LSK nuotrauka
Feminizmas lengvai suprantama kalba

Pristatome pirmąjį leidinį Lietuvoje, kuris skleidžia feminizmą žmonėms su intelekto negalia!

Asociatyvi iliustracija
Smurtas artimoje aplinkoje: ko trūksta, kad moterys su negalia gautų tinkamą pagalbą

Pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis teikiančios įstaigos nėra tinkamai pasirengusios padėti moterims su negalia.

Irma-025073
Irma Zabulionytė: Noriu būti matoma ne dėl negalios

Panevėžyje, Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, jau mėnesį didelis plakatas skatina palaikyti moterų teises. Iš jo žvelgia Irma Zabulionytė – Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė.

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje. View more
Sutinku